Farnost Zlaté Hory

Červená středa

Vážení spolubratři,

 

dovoluji si Vám připomenout, že se blíží akce Červená středa - Red Wednesday, kterou 28. listopadu 2018 pořádá společně Česká biskupská konference, Ekumenická rada církví v ČR a Federace židovských obcí. Iniciativa založená britskou organizací Aid to the Church in Need (Kirche in Not) připomíná osoby pronásledované pro víru. Vizuálním symbolem akce je červené světlo. Jak bylo sděleno v Actech curie, jste srdečně zváni se také zapojit, bude-li ve Vašich silách a možnostech.

Do akce je možné se zapojit různými způsoby - nasvícením významné budovy či jiného prvku na červeno, uspořádání setkání s červenými svíčkami a společnou modlitbou za pronásledované, rozsvícením červené svíce v okně či individuálním vzpomenutím na tyto trpící.

K akci je možné využít podklady dostupné na níže uvedeném odkazu, mj. je zde i úvaha otce biskupa Václava Malého k tomuto dni. https://admont.cirkev.cz/index.php/s/Y6SeamZ8wGkXbz8

 

Další informace jsou postupně zveřejňovány na facebookovém profilu: www.facebook.com/cervenastreda.

 

 

Děkuji Vám.

 

P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK